Saules baterijas

Saules baterijas – ieguvums vai zaudējumi?

Kurš gan mūsdienās nevēlas palielināt savu neatkarību no sabiedrībā notiekošajiem procesiem, tajā skaitā, elektrības tarifiem? Saules baterijas dod šādu iespēju.

Saules baterijas jeb saules paneļi ir viens no veidiem, kā palīdzēt apkārtējai videi atjaunoties, ražojot elektroenerģiju tieši savām vajadzībām. Palielinot savu neatkarību no elektroenerģijas piegādātājiem, iesakām iegādāties un arī savā mājā uzstādīt saules baterijas, kuras saules saražoto enerģiju pārvērš elektroenerģijā, kas ar elektrību spēj apgādāt visu māju. Saules baterijas ir populārākas par vēja ģeneratoriem, jo tās nav grūti uzstādīt un ir salīdzinoši viegli kopjamas.  Saules baterijas darbojas neatkarīgi un nav jāuzmana vai jaiedarbina ik pa laikam. Saules bateriju atsauksmes liecina, ka tas ir populārākais veids alternatīvai enerģijas ražošanai ne tikai Eiropā, bet arī tepat Latvijā. Tieši šeit saules baterijas mājai cenas ziņā ir viens no izdevīgākajiem risinājumiem, ja mēs runājam par ilgspējīgu ražošanu un vides aizsardzību. Saules bateriju komplekti pieejami cenās no 490 eiro līdz 40593 eiro. Apkalošanas izmaksas šim enerģijas razošanas veidam ir minimālas vai nekādas.

Saules baterijas Latvijas saulē?

Saules baterijas Latvijā sāka uzstādīt jau deviņdesmitajos gados. Tiesa, vēl šobaltdien ir vairāki skeptiķi, kuri uzskata, ka Latvijā pieejamā saule nespēj saražot pietiekamu daudzumu elektroenerģiju, lai apgādātu veselu māju. Taču, laikam ejot, un cilvēku dzīvei “kļūstot zaļākai”, sabiedrība ir pieņēmusi un atzinusi šo alternatīvu un saules baterijas sāk uzstādīt avien vairāk māju īpašnieku. Saules baterijas enerģijas razošanai izmanto saules radiāciju, ne siltumu. Tādejādi tās ražos enerģiju pat mākoņainā ziemas dienā, kad ārā ir -25 grādi. Turklāt Latvija nav apdalīta no citām Eiropas valstīm saules radiācijas ziņā. Šeit saules baterijas spēj saražot tik pat daudz enerģijas, ka Vācijā vai Lielbritānijā. Jāatzīmē, ka šinīs valstīs šī alternatīvā elektroenerģijas ražošanas sistēma tiek izmantota jau sen un ir atzīta par ļoti efektīvu un dabai draudzīgu veidu mājas apsaimniekošanai.

Kādēļ izvēlēties saules baterijas?

Saules baterijas uzstādīt Jums būs izdevīgi, ja:

  •    Ja Jums ir privātmāja ar plakanu vai slīpu jumtu, kas ir vērsts dienvidu-austrumu vai dienvidu-rietumu virzienā.
  •    Ja saules baterijas nevēlaties uzstādīt uz jumta, tās ir iespējams novietot arī uz zemes. Tiesa, šādā gadījumā izmaksas būs augstākas.
  •    Ja lielākais enerģijas patēriņš ir tieši pa dienu, kad ārā ir gaisma, saules baterijas būs ideāli piemērtots risinājums Jūsu mājai.
  •    Saules baterijas būs lielisks risinājums, ja Jūsu mājas apkārtnē nav pieejams eletrotīkls un ir nepieciešams uzstādīt autonomu elektroenerģijas ražojošu ierīci.

Saules baterijas uzstādīt Jums nebūs izdevīgi, ja:

  •    Jums nav savas mājas vai privātīpašuma, kur novietot šo ierīci.
  •    Jums ir brīvi pieejams elektrības tīkls.
  •    Lielākais elektroenerģijas patēriņš ir tieši dienas tumšākajā pusē.

Ko izvēlēties – saules baterijas vai saules kolektorus?

  •    Saules kolektori ir paredzēti saules enerģijas uzkrāšanai ūdens sildīšanas nolūkos, ko pēc tam izmanto karsta ūdens apgādei vai baseinu apsildīšanai.
  •    Saules baterijas ir paredzētas enerģijas pārveidošanai elektrībā, kuru var izmantot visā mājā dažādiem nolūkiem.

Tehnoloģijas iet laikam līdzi un mūsdienās saules baterijas interneta veikalā ir iegādājamas vēl ērtāk un ātrāk, kā tas bija agrāk. Saules baterijas cenas ziņā ir daudz izdevīgaks risinājums gan ilgspējigai elektroenerģijas razošanai, kas atmaksāsies arī jūsu mazbērniem, gan uzstādīšanas izmaksu ziņā. Izmanto izdevību un uzstādi šo lielisko alternatīvo enerģijas ražošanas ierīci jau šosezon!