Algu kalkulators pie Comparo – ienāc un izpēti savu algu!

Ienākumu plānošana – vai kādreiz esi ar to saskāries? Lai arī šķiet, ka ikmēneša algas uzskaite ir vienkāršs process, tā nav visos gadījumos. Grūtības šis process sagādā gan darba devējiem, gan darbiniekiem. Arvien populārāks kļuvis rīks – algu kalkulators, kas ļauj kontrolēt un pārbaudīt ikmēneša ienākumus. Turpini lasīt rakstu un uzzini, kas tas ir, kā algu kalkulators pie Comparo darbojas un kā šo rīku izmantot!

Algas kalkulators 2016., 2017. vai 2018. gadā – kādas izmaiņas to ir skārušas? Mainoties likumdošanai, minimālai algai, minimālai stundas likmei un citiem noteikumiem, ir veiktas arī izmaiņas tiešsaistē pieejamajos kalkulatoros. Bet kurš šādu rīku izmanto?

Algu kalkulators – gan darba devējam, gan ņēmējam

Lai noskaidrotu, kā veidojas darbinieka alga, palīdz interneta rīks – algas kalkulators -, kas pieejams bez maksas jebkuram interneta lietotājam. To izmanto gan darba devēji, lai saprastu, cik lielu summu izmaksāt darbiniekiem, gan paši darba dēvēji, lai saprastu, kā veidojas viņu algas. Rīks ir noderīgs dažāda veida darbiniekiem, tostarp:

 1. algotiem darbiniekiem;
 2. pašnodarbinātajiem;
 3. autoratlīdzības saņēmējiem u.c.

Dzīvē var gadīties dažādas izmaiņas, kas ietekmē ikmēneša ienākumus, un dažās no šādām situācijām algas aprēķins 2018. gadam vai katram mēnesim atsevišķi ir būtisks atvieglojums. Kādās situācijās algas kalkulators var palīdzēt? Par to lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Comparo.me algu kalkulators – kad to izmēģināt?

Ja esi darba devējs, pavisam vienkārši – algu kalkulators palīdzēs saprast, kādu summu izmaksāt katram darbiniekam un kādas izmaiņas skārušas likumdošanu. Taču kā ir ar darba ņēmēju?

Katram strādājošam cilvēkam darba algas kalkulators var palīdzēt, piemēram, ja:

 • tiek mainīta darba vieta. Nereti darba sludinājumos tiek norādīta bruto alga, kas ir summa, ko uzņēmums maksā darbiniekam, tajā iekļaujot arī visus nodokļu izdevumus. Tā kā darbiniekus interesē neto alga – nauda, ko iegūt savā lietošanā -, šāds rīks palīdzētu to noskaidrot;
 • ir mainījies ienākumu daudzums. Piemēram, paaugstinājuma gadījumā, protams, tiks palielināta arī alga. Bet kā tā ietekmē kopējos ienākumus, ja darba devēja norādītā jaunā alga ir vēl pirms nodokļu samaksas? Pašam to aprēķināt ir salīdzinoši grūtāk;
 • notiek izmaiņas ģimenē. Piemēram, ja tiek gaidīts ģimenes pieaugums vai piemēroti kādi atvieglojumi – šādās situācijās izmainās arī kopējā alga. Lai zinātu, kā neplānotas vai plānotas situācijas mainīs ienākumus ģimenē, ieskaties Comparo algu kalkulatorā!

Protams, pats svarīgākais ir šī rīka daudzveidīgās funkcijas un informācija, ko iespējams iegūt. Kādu informāciju sniedz algas kalkulators?

Darba algas kalkulatora informācija – ko iespējams uzzināt?

Pastāv vairāku veidu kalkulatori, kuri sniedz plašu informāciju par finanšu situāciju un naudas sadalījumu. Kādi tie ir?

 • Bruto algas kalkulators. Šādā kalkulatorā jānorāda summa, ko darba devējs kopumā tērē uz vienu darbinieku. Tādējādi iespējas uzzināt, cik lielu daļu no tās darbinieks saņems reāli uz rokas.
 • Neto algas kalkulators. Neto algas aprēķins veicams, norādot kalkulatorā summu, ko darba devējs ik mēnesi ieskaita kontā darbiniekam. Tādējādi iespējams noskaidrot, kādu summu kopsummā darba devējs izlieto uz vienu darbinieku.

Šie kalkulatori norāda arī tādu informāciju kā:

 • sociālais nodoklis;
 • iedzīvotāju ienākumu nodoklis;
 • atvieglojumi.

Lai arī šis rīks lieliski noder ikdienā, tas nenozīmē, ka var atteikties no dažādām procedūrām, piemēram, algas nodokļu grāmatiņas aizpildīšanas, nodokļu samaksas u.c. Algu kalkulators ir tikai informatīvs palīgs, kas ļauj plānot ikmēneša ienākumus.

Ienāc Comparo.me jau tūlīt un sāc plānot ieņēmumus jebkurā diennakts laikā par to nemaksājot ne centa!