Kā izvēlēties TV

Tas ir kādreiz 2018. gada vidū, bet jaunas TV iegāde ir tāda pati kā jebkad. Citiem vārdiem sakot, tas joprojām ir milzīgs.

Cenas dažādi ir tāda paša izmēra televizoriem. TV ražotāji un pārdevēji izmanto papildu funkcijas, svešzemju skanošas tehnoloģijas un hiperboliskas pretenzijas par attēla kvalitāti, lai jūs varētu tērēt vairāk. Un, kā parasti, internets ir pretrunīgu faktu, viedokļu un neizskaidrojamu žargonu satricinājums.

Šī rokasgrāmata ir paredzēta kā oāze plašajā tuksnesī par informāciju par televizoriem. Es cenšos aizpildīt to ar pietiekami viegli saprotamu informāciju, kas palīdzēs jums izvēlēties jaunu televīziju. Tas neatbildēs uz visiem jautājumiem, un, kad jūs to izlasīsit, tas neuzraksta jums “perfektu TV jums” beigās. Bet es ceru, ka tas var sniegt jums pamata rīkus, kas jums vajadzēs justies pārliecināti, iegādājoties šo jauno komplektu.

Savlaicīga konsultācija: nopirkt tagad vai gaidīt, līdz 2018.gadā vēlāk?

Šajā gadā lielākā daļa jauno televizoru atrodas veikaliņu plauktos. Tomēr to pašreizējās cenas ir tikpat augstas kā kādreiz.

Labā ziņa ir tā, ka cenas kritīsies pārējā gada laikā. Jūsu labākais solījums ir nogaidīt līdz novembrim, īpaši Melnā piektdienai un vēlāk, kad cenas būs viszemākās, it īpaši augstākās klases modeļiem. Lūk, mans padoms.

Ja jūs pērkat jaunu 2017 TV tūlīt, jūs, iespējams, nebūs daudz. Ne visi daudzi no televizoriem, kurus esmu pārskatījis līdz 2018. gadam, ir ievērojams uzlabojums salīdzinājumā ar saviem priekšgājējiem. Jā, daudzi ir labāki, bet vislabākās 2017 versijas (ja jūs joprojām varat tos atrast pārdošanai) bieži vien ir ļoti labas un piedāvā lielāko daļu tādu pašu funkciju kā HDR un 4K video atbalsts. Citiem vārdiem sakot, jūs pilnīgi droši saņemat 2017 TV tūlīt, un cena būs daudz lētāka nekā 2018. gada modelī.

Ja vēlaties jaunāko un labāko, vai arī jūs baidāties par pircēja nožēlu, saņemiet 2018 TV. Viss, ko es tikko teicu, kļūst mazāk un mazāk nozīmīgs, jo 2017. gada televizori pazūd no veikala plauktiem. Tātad, ja jūs esat tāds cilvēks, kurš varētu nožēlot izlaišanu jaunākajā televīzijas tehnoloģijā vai pakāpeniski uzlabot attēla kvalitāti – parasti tas ir pieejams vidējā līdz augstākās klases komplektos, nevis visbiežāk – ar visiem līdzekļiem saņemt 2018 TV.

Ja vēlaties vislabāko cenu 2018. gada televizorā, pagaidiet līdz 2018. gada novembrim vai vēlāk. Un, ja jūs esat tāda persona, kas vēlas labāko piedāvājumu un jaunāko TV, jums būs jāgaida. Lūk, kāpēc.

Četri (beztermiņa) noteikumi TV iegādei

1. Pagaidiet līdz brīvdienām par vislabākajām cenām

Melnā piektdiena, diena pēc Pateicības dienas ASV, ir vislabāk pazīstama ar trakajām durvju kauliņu cenām bez nosaukuma televizoriem, bet fakts ir tas, ka gandrīz katra televīzija saņem melnās piektdienas cenu samazinājumu. Un cenas parasti paliek zemas brīvdienu sezonā un jaunajā gadā.

Augstas klases komplekti var redzēt samazinājumu par 20 līdz 40 procentiem, salīdzinot ar cenu pavasarī, kad tie pirmo reizi tika izlaisti, un pat lētāki komplekti, kuriem nav tik daudz iespēju atlaides, bieži vien arī redz veselīgu samazinājumu. Ja vien jums nav naudas, lai sadedzinātu, vislabāk ir gaidīt.

2. Ignorēt (lielākoties) specifikācijas

Piemēram, televizora specifikācijas lapas galvenais mērķis ir bombardēt jūs ar neskaidriem termiņiem un skaitļiem, mēģinot jūs “palielināt” un nopirkt dārgāku versiju. Tikai vienīgi noderīgi numuri ir atrodami sadaļā Ievades un svars / izmēri.

Nevis paļauties uz specifikācijas lapu, lai sniegtu ieteikumus, par kuriem TV darbosies labāk nekā citi, mūsu padoms ir vienkārši ignorēt to. Šī lapa var palīdzēt, mēģinot diferencēt televīziju, pamatojoties uz funkcijām, piemēram, vai tai ir HDR, viedās TV iespējas vai fantāzijas tālvadības pults, taču tas vislabāk ir bezjēdzīgi, un tas ir maldinošs vissliktākajā gadījumā, ja to lieto kā līdzekli attēla kvalitātēm.

3. Lielāks tiešām ir labāks

Es ieteiktu izmēru vismaz 40 collas guļamistabas TV un vismaz 55 collas dzīvojamā istaba vai galvenā TV – un vislabāk ir 65 collu vai lielāks.

Patiesībā, vairāk nekā jebkurš cits “funkciju”, kā 4K izšķirtspēju, HDR, viedajā televizorā vai iedomātā tālvadības, uzņem ar TV ekrāna izmērs ir labākais izmantot savu naudu. Esmu dzirdējis vienu no visbiežāk saņemtajām sūdzībām pēc TV iegādes no cilvēkiem, kuri netika pietiekami lieli. Un es gandrīz nekad dzirdu, ka cilvēki sūdzas, ka viņu TV ir pārāk liels.

Ja vēlaties ievietot esošu izklaides centru, pārliecinieties, ka jums ir vismaz collu no televizora dobuma sāniem un augšpusē, lai varētu ventilēt. Vai vienkārši vecās mēbeles un lielākas TV.

4. 4K un HDR ir vērts iegūt

Televizori ar 4K izšķirtspēju, pazīstams arī kā UHD (Ultra High Definition) televizori, ir četrkārtīgi vairāk pikseļu kā standarta 1080p izšķirtspējas televizori. Tas izklausās kā liels uzlabojums, bet patiesībā ir grūti pateikt atšķirību starp 4K TV un labas vecmodīgas HDTV.

No otras puses, 4K televizorus ražotājiem ir viegli ražot, tāpēc viņi ātri samazinās cenas. Vizio un TCL piedāvā 65 collu 4K televizorus apmēram 800 ASV dolāru apmērā, savukārt LG un Samsung televizori pārdod aptuveni 1000 ASV dolārus. Šajās dienās daudziem televizoriem, it īpaši lielajiem, ir 4K izšķirtspēja, un 1080p un zemākas izšķirtspējas modeļi ātri atkāpjas no darījumu bin.
Lielākajai daļai 4K televizoru šogad ir arī HDR saderība. HDR nodrošina labāku kontrastu un krāsu, tādēļ atšķirībā no 4K iespējami uzlabojumi, salīdzinot ar parastu HDTV. Cik liels uzlabojums (ja tāds ir) ir atkarīgs no TV, tomēr, tāpat kā ar 4K, jums vajadzēs skatīties faktisko HDR saturu. Un tieši tādēļ, ka televizors ir saderīgs ar HDR, tas nenozīmē, ka tas faktiski darbojas labāk, ar vai bez HDR avota.

Straumēšanas pakalpojumi Netflix un Amazon piedāvā gan 4K, gan HDR, bet ne katram nosaukumam (lai gan lielākā daļa oriģinālo sēriju un filmas abos pakalpojumos ir 4K HDR). Varat arī iznomāt vai nopirkt jaunas 4K HDR filmas iTunes, Vudu Google Play vai ieguldīt 4K Blu-ray atskaņotājā un diskos, lai atskaņotu to. Taču Amerikas Savienotajās Valstīs joprojām nav īstu 4K un / vai HDR TV kanālu.

Grunts līnija? Visiem labākajiem televizoriem ir 4K televizori ar HDR. Ja jūs iepērkas par vidēja izmēra vai lielāku televizoru, visticamāk galu galā sasniegsiet 4K, un visticamāk, ka tā arī darīs HDR.